Monday

Aqua-Sculpt / 11:00 to 12:00
Hall Pool
Prof Maud L.
Aqua-Sculpt / 16:30 to 17:30
Hall Pool
Prof Maud L.
LesMills-BodyCombat / 19:00 to 20:00
Hall Hall 4
Prof Bruno
Belly Dancing / 20:00 to 21:00
Hall Hall 2
Prof Saloua Achabouch

Tuesday

Aqua-Sculpt / 11:00 to 12:00
Hall Pool
Prof Christine C.
LesMills-BodyAttack / 19:00 to 20:00
Hall Hall 4
Prof Julie V.
Zumba / 20:00 to 21:00
Hall Hall 4
Prof Yohanna R.

Wednesday

Aqua-Burner / 10:30 to 11:30
Hall Pool
Prof Christine C.
Gym-Silhouette / 17:00 to 18:00
Hall Hall 4
Prof Hervé
LesMills-BodyCombat / 19:00 to 20:00
Hall Hall 2
Prof Thomas
Zumba / 19:00 to 20:00
Hall Hall 4
Prof Ernesto S.
krav-maga / 20:00 to 21:00
Hall Crosstraining
Prof Ludwik

Thursday

Aqua-Abdo-Bottom / 11:00 to 12:00
Hall Pool
Prof Christine C.
Zumba / 12:30 to 13:30
Hall Hall 4
Prof Ernesto S.
U-bound / 18:00 to 19:00
Hall Hall 4
Prof Fitness Kinetix
Aqua-Sculpt / 18:30 to 19:30
Hall Pool
Prof Sandra Gutierrez
Aero-Dance / 19:00 to 20:00
Hall Hall 2
Prof Halim A.
Fatburning / 19:00 to 20:00
Hall Hall 4
Prof Benjamin G.
Salsa / 20:00 to 21:00
Hall Hall 4
Prof Gaby S.

Friday

U-bound / 12:30 to 13:30
Hall Hall 4
Prof Magali
Aqua-Sculpt / 17:00 to 18:00
Hall Pool
Prof Nicole M.
Fun Step 18:00 to 19:00
Hall Hall 2
Prof Cindy
LesMills-BodyAttack */**/*** 19:00 to 20:00
Hall Hall 4
Prof Luc

Saturday

Aqua-Boxing / 10:00 to 11:00
Hall Pool
Prof Nicole M.
Aqua-Sculpt / 11:00 to 12:00
Hall Pool
Prof Nicole M.
LesMills-BodyCombat */**/*** 11:00 to 12:00
Hall Hall 2
Prof Bruno
Zumba / 14:00 to 15:00
Hall Hall 4
Prof Ernesto S.

Sunday

Aqua-Burner / 10:00 to 11:00
Hall Pool
Prof Christine C.
Aqua-Sculpt / 11:00 to 12:00
Hall Pool
Prof Christine C.
Questions about training */**/*** 11:00 to 11:30
Hall Fitness1
Prof Fitness Kinetix
Bollywood new style / 12:00 to 13:00
Hall Hall 2
Prof Mabanza Benoni
Fit Dance 12:00 to 13:00
Hall Hall 4
Prof Cindy
Zumba / 13:00 to 14:00
Hall Hall 4
Prof Yohanna R.
LesMills-BodyAttack */**/*** 15:00 to 16:00
Hall Hall 4
Prof Hervé